MČR Ostrava – dorost junioři

Srdce velkého závodníka a velké srdce závodníka

Atletický gigant, tak se nazývá halové Mistrovství České republiky dorostu a juniorů, které proběhlo 25. a 26. února 2023 v Ostravě. Z Tišnova se nominovaly hned 2 závodnice a to do 4 disciplín. Už to je známka kvality, protože technický delegát vybírá vždy 24 nejlepší závodníků v dané disciplíně a kategorii.

Velké srdce závodníka ukázala prvním rokem dorostenka Anetka Seberová, která ještě na konci ledna nevěděla, zda nevypustí celou halovou sezónu. Zdravotní neduhy však ustoupily a Anetka po 3týdenním závodění skončila na mistrovství ČR celkově 13. na 60 m př. v novém osobním rekordu 8,89 s. Ještě větším příjemným překvapením pak byl osobák na 400 m v čase 59,49 s, což bylo konečné 12. místo.

Srdce velkého závodníka pak vykreslila Hanka Blažková. Nejprve dominovala na nejkratším sprintu na 60 m excelentním časem 7,47 s, což je historicky 5. nejrychlejší výkon v historii České republiky. Zlato, nový osobní rekord a zároveň NL (national leader) byl odměnou za bezchybný sprint. Klidným a soustředěným výkonem pak druhý den Hanka prošla kvalifikací 200 m sprintu do finále, kde se musela sklonit jen před kopřivnickou Tkáčovou a opět v novém osobáku vybojovala stříbro časem 24,37 s.

Pro obě sprinterky jsou předvedené výkony zaslouženým zúročením jejich tréninkové píle. Výhled do letní sezóny pak může nabídnout další zajímavá pokračování, na kterými bude bdít trenér Martin Sebera.