Skvělá Seberová na MČR v atletice

Studentka tišnovského gymnázia Aneta Seberová se na červnovém Mistrovství ČR v Praze na Julisce nominovala na obě překážkářské disciplíny a prožila si víkend snů. Nejprve v rozběhu na 100 m př. zaběhla 14,17 s, kdy tento čas „pokazil“ vítr +2,3 m/s (pro zápis výkonů do tabulek je nutný čas do +2,0 m/s), ale znamenalo to finále. Zde pak doběhla 8. (14,38 s). Oba časy jsou osobními rekordy – větrný i regulérní. Vzápětí ještě ten den nastoupla v rozběhu na své silnější trati 300 m př., kde si v hustém lijáku kontrolovaným výkonem z druhé místa zajistila velké Q, tedy postup do finále. Čas se zastavil na 43,73 s a bylo již třetí osobní rekord během sobotní části MČR. Finále na 300 m př. bylo naplánováno na nedělní popolední. Za ideálního počasí se odehrála na dráze hezká bitva mezi první trojicí, Anetka doběhla nakonec třetí ale opět v posunutém osobáku 42,51 s. Toto zlepšení o 1,22 s ji posunulo na 13. místo historických národních tabulek! Tento čas znamená splněný limit do Reprezentačního sportovního centra mládeže.

Zajímavosti:

• jako jediná překážkářka ze startovního pole vybojovala finále obou sprinterských překážkářských tratí
  • tímto výkonem posunula oddílový rekord Atletického klubu Olomouc, který letos slaví 90 let.
  • numerologové si také přišli na své, Anetka startovala s číslem 368. Ve třetí dráze doběhla třetí, v rozběhu postoupila do finále z 6 dráhy, ve finále 100 m př. skončila 8.