Sebera a Jíchová na MS!

Město Toruň v Polsku přivítalo v posledním březnovém týdnu 2019 halový světový šampionát v atletice kategorií masters. Z Tišnova se mistrovství zúčastnili dva závodníci.

V pětiboj kategorii M45 nastoupil Martin Sebera a obsadil 7. místo! V jednotlivých disciplínách předvedl výkony: 60 m překážek 9,32 s; dálka 565 cm; koule 7kg 10,52 m; výška 163 cm; 1 km 3:30,08. Celkový bodový zisk 3381 b. znamená nový český rekord.

Na sprinterských tratích se rvala se světovou špičkou v kategorii W50 Ivana Jíchová a podařily se jí zatím nejlepší halové výkony, 200 m za 29,56 s znamenal postup do semifinále, kde obsadila 16. místo a získala český halový rekord ve své kategorii. Vzápětí na 400 m zaběhla čas 68,10 s, čímž si vybojovala 8. místo! Na závěr závodů běžela i v reprezentační ženské štafetě 4×200 m, která doběhla na 5. místě v čase 2:01,65.