AK Tišnov, Alšova 976, 666 01 Tišnov, IČO 26599546
tel. 608 080 590, email: martin.sebera@email.cz
bankovní spojení: Komerční banka, a.s. Tišnov, 27-8624350267 / 0100


 

BĚHEJ PRO ZDRAVÍ

Facebookový profil "Běh pro zdraví"
Fotogalerie Atletického klubu Tišnov

Neděle
1.10.2017

9.30 hod. hřiště u ZŠ nám. 28. října (hřiště u ZŠ Smíškova se opravuje)
S sebou věci na běhání venku, případně na převlečení.
První trénink bude uvedením do problematiky, s informací o předpokládané náročnosti + první lehký trénink.

Trenéři vyjevili své cíle: frekventanti uběhnou Silvestrovský běh v Lomničce (6 km) a do měsíce vyběhnou na tišnovskou rozhlednu...
Na cíle běžců se dostane v příštím týdnu :-)

Trénink:
R, R, R (rozklus 4 kola, rozcvičení). Ukázka atletické abecedy: lifting, skipping, zakopávání, předkopávání, kotníkové odrazy, kolesa
Vlastní trénink: 2x400 m se střídáním běhu a chůze (50 m běh, 50 m chůze). Posilování: hluboké dřepy 2x20, výpady 2x20, kliky na lavičce 2x10, tricepsové kliky na lavičce 2x10
Přidána fotogalerie z prvního tréninku.

Komentář trenérů:

 • vlídné počasí, ráno zima, v průběhu letmé paprsky slunce ==> romantický začátek tříměsíčního snažení. Oblečení běžců bylo skoro vzorové (krátký rukáv je určitě málo, obuv skoro u všech snesla hodnocení "běžecká")
 • Pro příště: dlouhé elasťáky (tepláky) a i na ruce nějaký dlouhý rukáv jesti podmínkou. Též jsme zkontrolovali ponožky, nízké kotníkové nebrat, jednak zůstává nezakryta achilovka a poté potřebujeme mít tělo v teple. Navíc delší ponožky tlumí otřesy při běhání, třeba právě v okolí achilovky. Módní jsou kompresní podkolenky, ale stačí pořádná ponožka do třetiny lýtek...
 • technika běhu uspokojivá - u některých drobná tendence k pronaci (běh výrazně po vnitřní straně chodidla) - připomínám techniku došlapu na celé chodidlo v poměrů 60-40, tedy mírně převažující na přední část nohy
 • posilovací cvičení na závěr bylo zřejmě to nejbolavější místo celého tréninku. Zařadili jsme je proto, abyste nevnímali bolest způsobenou během.
 • jednu bolest totiž přebijeme jinou, větší bolestí :-)


A to jsou oni...

Debata:

 • ortopedické problémy řešíme a supr zkušenost máme s MUDr. Romanem Januszem, Tišnovák s ordinaci v Brně, někdy ho nalákám, aby se podíval na náš trénink, aby věděl, do čeho jde :-), POZOR-nemá nasmlouvané všechny zdravotní pojišťovny, např. VZP. Nasmlouvané má: 201 – Vojenská zdravotní pojišťovna; 211 – Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra; 205 – Česká průmyslová zdravotní pojišťovna; 207 – Oborová ZP zam. bank, pojišť. a staveb.; 213 – Revírní bratrská pokladna
Úterý
3.10.2017
R, RR (rozklus, rozcvičení, ABC).
25-30 minutový běh (dle výkonnosti, pokročilejší 40 min), můžete běh prokládat i rychlou chůzí dle vašich pocitů. TEMPO nastavit na úroveň, aby to byla souvisle uběhlá vzdálenost, zvolte trasu s měkkým povrchem (lesní cesta). Pozitivní psychologický efekt má trasa, která začíná do kopce a končí z kopce.

Vytvořte si okruh (v lese, mezi domy, z tišnovských ulic, cyklostezka na Železná, přes Vitar k Drásovu), který trvá uběhnout cca 30 min a změřte si čas. Udělejte to hned na prvním tréninku. Pak totiž uvidíte, jak se s přibývajícími tréninky zlepšujete. To je asi nejkrásnější pocit :-)
Čtvrtek
5.10.2017

R, R, R

 • lehčí varianta: velmi rychlá chůze 2 min, běh 5 min, kombinaci opakujte 4x (doba tréninku 28 minut)
 • náročnější varianta: 40 min. souvislého běhu

Neděle
8.10.2017

Milí běžci, posílám zhodnocení dnešního tréninku s odkazy na témata, která zazněla...


a opět uvítací fotka...

Teoretická příprava:

 • na společných nedělních trénincích chceme mimo jiné ukázat i různé přístupy k jinak stereotypnímu pohybu, jakým je běh. Zároveň se jedná o zpestření tréninku, zároveň tím docílíte i zvýšení své výkonnosti. Takže běh není jen souvislý běh (což je případem dvou tréninků, které jdete sami v týdnu). Dnes byla na řadě ukázka intervalového tréninku, zkusíme si HIIT (high intensity interval training), fartlek, štafety. aj. Všechny tyto prostředky vedou rozvoji schopností, jakými jsou vytrvalost, síla, rychlost a koordinace.
 • zároveň se musíme naučit vnímat malinko odlišně své tělo. Každý jsme na tom se svou kondicí jinak, každého trápí jiné neduhy, každý má jiné vstupní podmínky pro tuto běžeckou fyzickou aktivitu. Takže budu se snažit Vás pozorovat a případně "stopnout", pokud uvidím, že už cvičíte, běžíte nad svoje aktuální maximum. Ale musíte mi pomoci, nyní na začátku platí: raději méně, minimálně teď v počátcích, než si zvyknete a zátěž. A zvyknout si na zátěž trvá alespoň měsíc pravidelného cvičení.
 • TAKŽE KLIDNĚ ZPOMALTE, ALE NEZASTAVTE! VYDRŽTE!!!

Trénink:

 • rozklus 4 kolečka (= 800 m), rozcvička se zapojením dynamického strečinku, drilovací cvičení - atletická abeceda (lifting, skiping, zakopávání, předkopávání, kotníkové odrazy, kolesa)
 • 5x200 m (pauza mezichůze 200 m)
 • odrazy přes překážky (snožmo, snožmo bokem)
 • posilování: hluboké dřepy 2x20, výpady 2x20, kliky na lavičce 2x10, tricepsové kliky na lavičce 2x10
 • fotogalerie z tréninku :-)

Dotazy, témata

 1. technika zavazování šňůrek aj. - ukázkové video
 2. budu rád, pokud nám vyplníte dotazník pro připravovanou bakalářskou práci, která se týká běhu, motivace atd. - dotazník
 3. kurzovné 500,- Kč prosím pošlete na účet Atletického klubu Tišnov, 27-8624350267 / 0100, do poznámky napište Vaše jméno. Na základě obdržené platby vystavím a předám doklad
 4. příspěvky zdravotních pojišťoven na pohybové aktivity, kam by se dal zařadit náš běh. Jen potvrzuji dnes zjištěnou informaci, že pojišťovny proplácí 1/3 vynaložených nákladů. Takže na maximální podporu 500,- Kč potřebujete doklady za 1500,- Kč.
 5. Zkuste mi napsat jiná témata, související s během, která by Vás zajímala. Ať se na ně můžu připravit. Stačí krátký dotaz, můžete zkusit i něco složitějšího... :-)
Úterý
10.10.2017

R, R

 • lehčí varianta: 30 minutový souvislý běh, můžete běh prokládat i rychlou chůzí dle vašich pocitů. TEMPO nastavit na úroveň, aby to byla souvisle uběhlá vzdálenost, zvolte trasu s měkkým povrchem (lesní cesta, polňačka). OPĚT připomínám: zvolte trasu, kterou budete běhat častěji, na ní uvidíte zlepšování :-)
 • náročnější varianta: 40 min. souvislého běhu v kopcovitém a lesnatém terénu. Pozor na kameny a větve schované pod listím!

Kochejte se okolím a samozřejmě závistivými a obdivujícími pohledy kolemjdoucích. Když je budete předbíhat nebo běžet proti nim, narovnejte se, upravte na chvíli dech, usmívejte se a tvařte se radostně a vesele. Po půl minutě zas přejděte do svého transu!

Hezké trasy jsou po cestičkách v lesích pod rozhlednou. Nabíhat lze lesními cestami okolo areálu nemocnice, ať oběhnout nemocnici podél zdi zprava nebo zleva. Trénink lze alternativně uzpůsobit takto: do kopce chůze; na rovince, či mírném stoupání běh; při klesání pomalý běh (při běhu z kopce pozor na nebezpečí úrazu, zároveň se výrazně zapojují svaly na dolní části stehna a lýtka = dobré posilování)

Čtvrtek
12.10.2017

R, R

 • lehčí varianta: velmi rychlá chůze 2 min, běh 5 min, kombinaci opakujte 4x (doba tréninku 28 minut)
 • náročnější varianta: 40 min. souvislého běhu

Neděle
15.10.2017

RRR - sbírání vršků

Co s nataženým svalem? Ono natažení jako takové neexistuje, i ono natažení jsou trhlinky ve svalových snopcích, pokud jsou trhlinky malé, říkáme tomu "natažený sval". Pokud jsou trhlinky malé, zatáhnou se a vyléčí sami a to formou klidu v délce cca 1 týdne.

 • chladit nebo nahřívat? Ihned po zranění chladit, pokud místo se vytváří otok, což může trvat několik hodin. Až se otok přestává zvětšovat, lze nasadit "teplo". Masážní vana, nahřát svaly a např. drobnými masérským pohyby (vždy ženeme krev směrem k srdci-tedy při masáži předního stehenního svalu postupujeme od kolene ke kyčlím) svaly uvolňovat
 • protahovat, cvičit, zatěžovat? Minimální zátěž lze aplikovat, ale jen po první pocit bolesti, takže např. chůzi, resp. pomalý běh. Totéž platí s protahováním. Pomaličku, polehoučku, ale jen do náznaku bolesti. Pokud nevadí jízda na kole, lze jezdit.
 • potravinové doplňky, mastičky, krémy?
  • Nic se nepokazí pojídáním aminokyselin (arginin, lysin). Takže např. přípravek AMINO XXL od Nutrendu, resp. jinou alternativu. Já bych koupil jakékoliv BCAA, cena takového průměrného balení je do 300,- Kč, což je přijatelné....
  • Potírat místo lze přípravky typu prontoflex, ibalgin-krém, fastungel, ale i kostivalovou masti.
  • Velmi drahé, ale docela účinné jsou enzymy (Wobenzym - největší balení 800 tablet cca 2500,- Kč). Vyzkoušel jsem a fungují...
 • co po vyléčení? Po ústupu bolesti věnovat větší pozornost rozcvičení, protažení, posílení. Lze nosit bandáže a možným důvodem je i jídelníček s pitným režimem. Tedy zajistit dostatečný přísun sacharidů a vody! Poté postupně navyšovat zátěž.
 • Pokud vše předchozí selže! Pak došlo k výraznější ruptuře svalů a je nutné vyhledat lékaře. Zde doporučujeme
  • supr zkušenost máme s MUDr. Romanem Januszem, tišnovák, ale ordinaci má v Brně, někdy ho nalákám, aby se podíval na náš trénink, aby věděl, do čeho jde :-), POZOR-nemá nasmlouvané všechny zdravotní pojišťovny, např. VZP.
  • v Tišnově ordinaci Petra Otiepky (www.otiepkaortoped.cz, POZOR-nemá nasmlouvané všechny zdravotní pojišťovny)

Fotky a video

Témata na příště:

 • mobilní aplikace na záznam běhu
 • jak bojovat s únavou a drobnými zraněními (natažený sval)
 • lékařská prohlídka - zátěžový test
Úterý
17.10.2017

Sebera nic neposlal :-( !!!

Čtvrtek
19.10.2017

I kvalitní odpočinek je součástí tréninkového procesu !!!

Neděle
22.10.2017

Vytrvalý déšť mohl připravit veletěžkou zkoušku pro běžce. A kupodivu ji bylo ochotno snést na 15 odvážlivců. To se cení, nicméně rychle jsme dojednali tělocvičnu a tak trénink proběhl uvnitř: RRR, starty z poloh, švihadlo - snožmo, L, P, koníci. 3x opičí dráha. Veslaři :-)

Úterý
24.10.2017

R+R+R (rozklus 5 kol), ABC lifting, skiping, předkopávání, zakopávání a kotníkové odrazy

 • Lehčí varianta: 25 - 30 minut souvislého běhu
 • Náročnější varianta: zkuste vběhnout do kopců, třeba výběh na rozhlednu a lesními cestami domů. Ten výběh na rozhlednu se bude hodit. Beztak se tam brzo společně vydáme... :-) A na plnění úkolů na naučné stezce čas nebude!
Čtvrtek
26.10.2017

R+R+R (rozklus 5 kol), ABC lifting, skiping, předkopávání, zakopávání a kotníkové odrazy

 • lehčí varianta: 30 min. souvislého běhu.
 • náročnější varianta: souvislý 40-45 minutový běh
Neděle
29.10.2017

Sraz v 9.30 hod. v Tišnově u zábradlí u MŠ Sluníčko, tedy ulice Na Rybníčku, kolmo k ulici Alšova. Věci, kola, koloběžky atd. si schováme v naší garáži :-) a vyběhneme pomalinku na rozhlednu!
Fotky z rozhledny

Ačkoliv počasí ten den nenasvědčovalo žádní aktivitě konané venku, chvíli před srazem (tedy v 9.30 hod.) se ukázala vlídná tvář počasí. Po krátkém rozhodování jsme nakonec vyrazili přímo na rozhlednu. A zážitek to byl, jednak funět si do velkého kopce, krátká rozcvička u začátku naučné stezky a pak dovyběhnutí přímo na rozhlednu. Zde povinné focení se dvěma výběhy schodů a pak už následoval seběh cestičkami pod rozhlednou. Je pravda, že vítr budil respekt, ale ty cca 2 hodiny byly dárkem pro naše běžce. Po těchto dvou hodinách se opět spustilo nevlídné, nepříjemné a neběhající počasí. Takže co si budeme povídat, měli jsme štěstí. A štěstí přeje připraveným...

Připomeňte mi 3 hesla: trička-nápisy, Běh uličkami, faktury/potvrzení o zaplacení


Tady jsou... Fešáci...!

Dosavadní nápisy na tričkách byly:

 • Nemůžeš? Přidej! (2016)
 • Ještě běžím (2015)
 • Nikdy to nevzdám (2014)
 • Neutíkám, běhám (2014)
 • Běhám, mám na to (2013)

Pojďte navrhnout další... :-) Trička s potiskem pořídíme z Vašeho 500,- Kč vkladu

Úterý
31.10.2017
 • Lehčí varianta: 25 - 30 minut souvislého běhu v kopcích, v členitém terénu
 • Náročnější varianta: 50 minut souvislého běhu v kopcích, v členitém terénu

Cestičky pod rozhlednou, cestičky na Květnici, vlastní bádání a hledání cesty zpět je příjemnou a nedílnou součástí tréninku :-)

Čtvrtek
2.11.2017
 • Lehčí varianta: 25 - 30 minut souvislého běhu v kopcích, v členitém terénu
 • Náročnější varianta: 50 minut souvislého běhu v kopcích, v členitém terénu
Neděle
5.11.2017

Krásný výběh na rozhlednu, jen prošpikovaný krátkými intenzivními intervaly (7-10 x 60 m), poté doklus a výstup a pak je výklus. Prostě nedělní pohodová záležitost :-)

Psychologická meta, že nejde vyběhnout na rozhlednu, byla povalena. Je to totiž strašně jednoduchý. Prostě zeptej se trenéra a ten ti řekne: "Běž... a na nikoho se neohlížej...". Pokud tam máte další problém, klidně se mě zeptejte... :-)

V připojené galerii jsou opět fotky, ale také videa. Po shlédnutí jednoho vybraného videa mi hned vyvstanula filmová scéna, viz klip na konci..

Úterý
07.11.2017
R+R+R (rozklus 5 kol), ABC lifting, skiping, předkopávání, zakopávání a kotníkové odrazy
 • Lehčí varianta: 30 minut souvislého běhu
 • Náročnější varianta: třeba trasa sokolského běhu Klucaninou, což je cca 6 km v trasách pod rozhlednou, viz mapka (start od Sokolovny, kolem nemocnice zprava, od našeho rozcvičovacího paloučku mírně z kopce směrem na Drásov atd., čísla jsou kilometrovníky).

Čtvrtek
09.11.2017
R+R+R (rozklus 5 kol), ABC lifting, skiping, předkopávání, zakopávání a kotníkové odrazy
 • lehčí varianta: 35 min. souvislého běhu v kopcích!!!
 • náročnější varianta: souvislý 50-60 minutový běh v kopcích!!!
Neděle
12.11.2017
 • Pořádáme v neděli 12. 11. 2017 dopoledne rodinný běh Běh uličkami, pojďte se přihlásit a zúčastnit se s rodinami. Součástí jsou překvapivá pravidla, kde vyhrát může nejpřesnější, nikoliv nejrychlejší!!!
 • Kdo nemůže přijít, tak absolvuje svůj vlastní trénink, výběh v kopcích v délce 40-60 min. A poté pošle alespoň jednu fotku z nějaké mety, z trasy :-)
Úterý
14.11.2017

Nepřehánějte to, jděte jen napsaný trénink :-)

 • Lehčí varianta: 30 - 35 minut souvislého běhu. Výpady 3x10, kliky na lavičce (3x10), tricepsové kliky na lavičce 3x10
 • Náročnější varianta: 45-50 minut souvislého běhu. Výpady 3x10, kliky na lavičce (3x10), tricepsové kliky na lavičce 3x10
Čtvrtek
16.11.2017
5 km nebo 40 min. běh v kopcovitém terénu. Není nutné vydržet souvisle běžet, do kopce zařaďte rychlou chůzi, na rovince či cestě z kopce dolů běh
Neděle
19.11.2017

Vyzkoušíme si moderní metodu tréninku - high interval intensity training (HIIT), tedy trénink bude opět na hřišti u ZŠ nám. 28. října.

Nejprve déšť a pak sněžení, v takových podmínkách si zaběhat je báječný pocit. A mnozí běžci ho možná zažili poprvé :-)
K tréninku... Po standardním rozcvičení a ABC jsme šli střídavým způsobem 15 s běh a 15 s chůze, to celé 30x. Celková délka hlavní části tréninku 15 min.! Takže zápis do tréninkových deníčků vypadá 30x(15 s běh - 15 s chůze). Aplikace na chytrý mobil je několik, které umí pípat v nastaveném intervalu, např. HIIT interval training pro Android.

Na dotaz, kterou prodejnu navštívit na ortopedické vložky do bot (připomínám, že 1x za půl rok máte od pojišťovny jedny na předpis zdarma) doporučujeme Regeco, Dřevařská 18. Pan vedoucí je zde pouze dopoledne. Druhá možnost je SANOMED, Palackého třída 75.

A fotky na závěr, i ten sníh je v pozadí vidět...

Úterý
21.11.2017
 • Lehčí varianta: 30 - 35 minut souvislého běhu. Výpady 3x10, kliky na lavičce (3x10), tricepsové kliky na lavičce 3x10
 • Náročnější varianta: 45-50 minut souvislého běhu. Výpady 3x10, kliky na lavičce (3x10), tricepsové kliky na lavičce 3x10
Čtvrtek
23.11.2017

HIIT

 • jednodušší varianta: 30x (15 s běh - 15 s chůze)
 • náročnější varianta: 2x [30x (15 s běh - 15 s chůze)]
Neděle
26.11.2017
 • Sraz v Lomničce u Sokolovny! V 9.30 hod. V 9.25 hod. budu čekat s autem u ZŠ nám. 28. října (kde trénujeme)a můžu nabrat 3 lidi. Nicméně na start se dá dobře doběhnout, je to jen cca 2 km. Oběhneme trasu Silvestrovského běhu, což je 6 km. Pomalejší poběžíme zkrácenou verzi (zahneme v Tišnově už na ulici Dlouhá), rychlejší skupina si to přiměřeně prodlouží, abychom se pak plus minus společně potkali zas v cíli v Lomničce u Sokolovny.
 • Trasa oficiálního závodu.
 • na Silvestrovský běh je možné se už přihlašovat, takže pojďme na to, resp. já už jsem přihlášen!!!
 • V neděli 19. 11. 2017 jsme vybrali citát na tričko, bude: "Můžu, i když to tak nevypadá". V neděli 26. 11. 2017 bude poslední možnost si vybrat velikost trička! Takže kdo jste ještě nepřeměřili, přijďte, budu mít s sebou pár velikostí...

Oběhli jsme Silvestrovský běh! Poslední skupince trvalo oběhnutí 38:30 s, což "na ostro" znamená čas kolem 35 min a to jsme téměř ve středu výsledkového pole... Takže supr!
Jen mě pak napadlo, jak jsme svým způsobem nevyhranění, protože k tomu, abychom si mohli zaběhat, jsme se dopravili auty (až na zářné vyjímky :-). Viz fotogalerie

Úterý
28.11.2017

Nezapomeňte se rozcvičit a atletickou ABC!

 • Lehčí varianta: 30 - 35 minut souvislého běhu. Výpady 3x10, kliky na lavičce (3x10), tricepsové kliky na lavičce 3x10
 • Náročnější varianta: 45-50 minut souvislého běhu. Výpady 3x10, kliky na lavičce (3x10), tricepsové kliky na lavičce 3x10
Čtvrtek
30.11.2017

HIIT: vzpomínáte, jak jste běhali na pískání? 30x (15 s běh - 15 s chůze). Dohromady tedy 15 min práce. Předtím rozklus, rozcvička , ABC. Poté posilování...

Pokud nestáhnete aplikaci na mobil, pak na hřišti: rovinka běh, zatáčka chůze a celkem uběhnout 15 kol, což jsou 3 km. Neboli 30x rovinka s 30x chůze v zatáčce.

Neděle
3.12.2017

Sraz v 9.30 hod. na hřišti u ZŠ nám. 28. října.
Iva bude mít vstupní přednášku na téma strečink.
A pak bude záhul :-), opět intervalový trénink, ale: 10x150 m, pauza 100 m mezichůze. Výklus 1 km.

A byla PNEUMATIKA a PYTEL. Kdo nevěří, ať se podívá na fotky.

Úterý
05.12.2017

Nezapomeňte se rozcvičit a atletickou ABC!

 • Lehčí varianta: 30 - 35 minut souvislého běhu. Výpady 3x10, kliky na lavičce (3x10), tricepsové kliky na lavičce 3x10
 • Náročnější varianta: 45-50 minut souvislého běhu. Výpady 3x10, kliky na lavičce (3x10), tricepsové kliky na lavičce 3x10
Čtvrtek
07.12.2017

Běháte vůbec ještě někdo? Co když tady nedám vůbec žádný trénink. Přijde na to někdo? Pokud ano, pak platí varianta 40 min souvislého běhu v terénu

Neděle
10.12.2017

pohodový trénink, nakonec bez švihadel.

1 km rozklus, ABC, odrazy 3x 10 L-P-LP, 3x200s mezichůzí 200 m, výklus 1 km

Úterý
12.12.2017

Nezapomeňte se rozcvičit a atletickou ABC!

45-50 minut souvislého běhu. Výpady 3x10, kliky na lavičce (3x10), tricepsové kliky na lavičce 3x10

Čtvrtek
14.12.2017

40 min souvislého běhu v terénu

Neděle
17.12.2017

Sraz v 9.30 hod. před Sokolovnou a proběhneme si tradiční letní Běh Klucaninou - Memoriál Jaroslava Chromého.

 • berme to prosím jako vzpomínku na výborného tišnovského běžce Boříka Chromého (syn Jaroslava), který zemřel na konci listopadu 2017.
 • Trasa je cca 7 km, viz http://www.aktisnov.cz/behklucaninou.htm
 • a dále je to krásná trasa kolem rozhledny
 • a bude to zřejmě poslední letošní společný trénink
 • a tam se dohodneme, jestli neuskutečnit ještě jeden společný nedělní
 • a poslední společné setkání samozřejmě plánujeme na silvestrovský běh v Lomničce
Úterý
19.12.2017

Zkuste někde najít svůj první běžecký výkon ze začátku října. Najít trasu a čas, který jste zaběhli na počátku svého snažení. A teď se tam vraťte, zopakujte onu vzdálenost, ale pořádně to osolte. Dejte to naplno, do mrtva i za cenu, že to nedoběhnete, že zkolabujete, že budete plivat krev a pot, nechte rozparádit všechny emoce, co máte...

A pak ten čas změřte a podělte se, zda došlo ke zlepšení...

Čtvrtek
21.12.2017
40 min souvislého běhu...
Neděle
24.12.2017
No, jsou ty Vánoce, že... I když... :-)
Úterý
26.12.2017

40 min souvislého běhu...

Čtvrtek
28.12.2017
40 min souvislého běhu...
Neděle
31.12.2017

Silvestrovský běh v Lomničce

 • pokud můžete, zajistěte fotografy či kameramany z řad rodiny, známých, budu rád. Tato situace se již totiž nikdy nebude opakovat!
 • 13.20 hod. sraz v sokolovně v Lomničce. POZOR BUDE FRONTA PŘI REGISTRACI !!!
 • 13.45 hod. společné rozcvičení
 • 13.55 hod. společná fotografie v nových tričkách - pokud někteří víte, že nepoběžíte, ale budete moci přijít, přijďte.
 • 13.56 hod. sborové přeříkání hesel:
  • V mysli vlast, v srdci smělost, v pažích sílu
  • Jedinec nic, celek vše
  • Tužme se
  • Ni sláva, ni zisk
  • Věčný ruch, věčná nespokojenost
  • Tam svět se hne, kam síla se napře
  • Zhynul, však odvážil se velikého činu...
  • Jdi do boje vesele, neboť mrtví, kteří se nesmějí, jsou oškliví...
  • Příští stanice je peklo, i když slíbený byl ráj
  • Nikdy to nevzdám !
  • Zaber !
  • Ještě běžím !
  • Nemůžeš? Přidej!
  • Můžu, i když to tak nevypadá
 • 14.00 hod. start
 • 15.00 hod. focení č. 2

 


Kontakty

jméno

příjmení

mobil

email

trenérská licence
Martin Sebera 608 080 590 martin.sebera @ email.cz trenér atletiky 1. třídy
Tereza Součková 775 071 301 danter @ centrum.cz trenér atletiky 3. třídy

 

Ladislav Anděl lada.andel @ centrum.cz

Pavel

Bortlík

bortlikpavel @ seznam.cz

Aleš

Čech

info @ carsforever.cz

Martin

Černý

martin.cerny @ knapp.com

Martina

Formánková

Martinaformankova @ seznam.cz

Dagmar

Hálková

moto.beruska @ seznam.cz

Miroslava Humpolíková Mhumpolikova @ hotmail.com

Iva

Jíchová

jichova @ volny.cz

Hana

Kadlecová

kadlecova.hanka @ email.cz

Andrea

Kafková

andy851 @ seznam.cz

Martina

Kalinová

kykry @ seznam.cz

Zuzana

Kalná

zuzana.kalna @ habri.eu

Michal

Klíč

klicmichal @ email.cz

Andrea

Kučerová

ajakucerka@seznam.cz

Michaela

Kundratová

michaela.vejrostova @ seznam.cz

Tomáš

Laušman

tomlau @ seznam.cz

Zbyněk Navrátil zbynek.nav @ centrum.cz

Vladimír

Novák

v.novak @ ladinn.cz

Martina

Ochotná

martina.ochotna @ seznam.cz

Lukáš

Pavelka

pavik5 @ seznam.cz

Hana

Pavlasová

pavlasova.hanka @ gmail.com

Jana

Procházková

janaprocha @ gmx.at

Pavlína

Raabová

prvnipaja @ seznam.cz

Radka

Štěpanovská

radka.stepanovska @ gmail.com

Simona

Vinšová

boriskarloff @ seznam.cz

Michal

Zábranský

mzz @ seznam.cz

 


6. běh akce zvané "Běhej pro zdraví"

Chcete začít běhat? Nevíte jak? Odrazuje Vás počasí? Přemýšlíte aspoň o jednom heslu níže?

 • zdravý životní styl
 • zvýšení fyzické kondice
 • zvýšení psychické pohody a mentální odolnosti
 • boj s nadváhou
 • zkusit si máknout
 • uběhnout 5 km za 30 min.
 • poznat komunitu stejně smýšlejících lidí
 • najít způsob pro řešení svých problémů
 • odprostit se od každodenních starostí
 • překonat bolest a útrapy z fyzické zátěže
 • poznat své druhé já
 • postavit vzdušné zámky

Trenéři Atletického klubu AK Tišnov Vám pomohou překonat začátky, dají do Vašeho běhání řád. Zkuste tříměsíční dohled nad Vaším během od neděle 1. 10. do 31. 12. 2017.

 • Přijďte v neděli 1. 10. 2017 v 9.30 hod. na venkovní hřiště u ZŠ Tišnov, Smíškova
 • Součástí programu budou i přednášky na téma regenerace a sportovní trénink
 • Plán spočívá v trénování 3x týdně, jeden trénink společný
 • Cena 500,- Kč / celý blok

Program je určen zejména pro úplné běžecké začátečníky. Nabízíme odborný přístup, vlídné slovo a slušné zacházení!!!

Martin Sebera, Tereza Součková
trenéři Atletického klubu AK Tišnov

www.aktisnov.cz/beh-pro-zdravi
www.facebook.com/groups/Beh.pro.zdravi.Tisnov