AK Tišnov, Alšova 976, 666 01 Tišnov, IČO 26599546
tel. 608 080 590, email: martin.sebera@email.cz
bankovní spojení: Komerční banka, a.s. Tišnov, 27-8624350267 / 0100


 

BĚHEJ PRO ZDRAVÍ

Facebookový profil "Běh pro zdraví"
Fotogalerie Atletického klubu Tišnov


 

Neděle
2. 10. 2016

9.30 hod. hřiště u ZŠ Smíškova, za každého počasí
S sebou věci na běhání venku, případně na převlečení.
První trénink bude uvedením do problematiky, s informací o předpokládané náročnosti + první lehký trénink.

Trenéři vyjevili své cíle: frekventanti uběhnou Silvestrovský běh v Lomničce (6 km) a do měsíce vyběhnou na tišnovskou rozhlednu...
Na cíle běžců se dostane v příštím týdnu :-)

Trénink:
R, R, R (rozklus 4 kola, rozcvičení). Ukázka atletické abecedy: lifting, skipping, zakopávání, předkopávání, kotníkové odrazy, překážkové předkopy, kankán
Vlastní trénink: 8 x (50 m běh, 50 m chůze), tedy celkem 2 okruhy na hřišti ZŠ Smíškova. Posilování: výpady 3x10, 3x10 kliky na lavičce, 3x10 tricepsové kliky.
Přidána fotogalerie z prvního tréninku.

Komentář trenérů:

 • vlídné počasí, ráno mlha, v průběhu déšť a letmé paprsky slunce ==> romantický začátek tříměsíčního snažení. Oblečení běžců bylo vzorové, obuv skoro u všech snesla hodnocení "běžecká".
 • Pro příště: dlouhé elasťáky (tepláky) a i na ruce nějaký dlouhý rukáv jesti podmínkou. Opomněl jsem zkontrolovat ponožky, nízké kotníkové nebrat, jednak zůstává nezakryta achilovka a poté potřebujeme mít tělo v teple. Navíc delší ponožky tlumí otřesy při běhání, třeba právě v okolí achilovky. Módní jsou kompresní podkolenky, ale stačí pořádná ponožka do třetiny lýtek...
 • technika běhu uspokojivá - u některých drobná tendence k pronaci (běh výrazně po vnitřní straně chodidla) - připomínám techniku došlapu na celé chodidlo v poměrů 60-40, tedy mírně převažující na přední část nohy
 • posilovací cvičení na závěr bude zřejmě to nejbolavější místo celého tréninku. Zařadili jsme je proto, abyste nevnímali bolest způsobenou během.
 • jednu bolest totiž přebijeme jinou, větší bolestí :-)


A to jsou oni...

 

Debata:

 • výběr běžeckých bot - jednotlivé značky se liší svým tvarem. Adidas aspoň podle mě má úzký střih, Mizuno širší předek, NewBalance také užší, Asics univerzální šířka. Při výběru velikost nebrat botu "přesně" na nohu, ale nechat tam cca 3/4 - 1 cm místa. Cena botou by neměla přesáhnout 1500-2000,- Kč. Pokud zavítáme do nějakého obchodu specializovaného na běžeckou obuv, lze očekávat vyšší cenu, ale i vyšší komfort při výběru. Např. v Brně prodejna Triexperts na Milady Horákové, nabízí před nákupem boty diagnostiku nohou. Všichni prodavači zde jsou běžci, kteří tomu rozumí a dokáží odpovědět na všechny otázky. Neříkejte, že běháte v terénu, pak se podle jejich interního manuálu diagnostika neprovádí :-(. Řekněte, že chcete poradit, že běháte po rovině, po asfaltu, po zpevněných cestách, minimálně v terénu a chcete univerzální botu (na silnici a drobně do terénu)
 • technika běhu a jednoduchou diagnostiku lze provést podle ojetého vzorku boty - i kovářova kobyla občas chodí bosa. Tady se podívejte na mou botu z loňského roku. A pak se nemám divit nad bolestí pravé paty... Vzorek úplně sjetý na pravé vnitřní straně...
 • kloubní výživa
  • geladrink, info zde
  • colafit, info např. zde
  • výživa pro koně Alavis, mé zkušenosti jsou pozitivní, vzhledem k tomu, že se jedná o doplněk stravy pro koně, nemohu přímo doporučit, ačkoliv složení je bezvadné. problém může nastat při výpočtu dávkování, které je v manuále pro 100 kg hříbě, někteří veterináři varují před možným poškozením jater... Zadejte do google.cz výraz "alavis"
 • poslední dírka na běžecké obuvi a speciální vázání - video na youtube
Úterý
4. 10. 2016
R, RR (rozklus, rozcvičení, ABC).
25-30 minutový běh (dle výkonnosti, pokročilejší 40 min), můžete běh prokládat i rychlou chůzí dle vašich pocitů. TEMPO nastavit na úroveň, aby to byla souvisle uběhlá vzdálenost, zvolte trasu s měkkým povrchem (lesní cesta, atletický ovál na Smíškové). Oválu na ZŠ nám. 28. října se zatím vyhneme, je zde výrazně tvrdší povrch. Soustřeďte se na dýchání pusou, práci paží. Pozitivní psychologický efekt má trasa, která začíná do kopce a končí z kopce.

Vytvořte si okruh (v lese, mezi domy, z tišnovských ulic, cyklostezka na Železná, přes Vitar k Drásovu), který trvá uběhnout cca 30 min a změřte si čas. Udělejte to hned na prvním tréninku. Pak totiž uvidíte, jak se s přibývajícími tréninky zlepšujete. To je asi nejkrásnější pocit :-)
Čtvrtek
6. 10. 2016

R, R, R

 • lehčí varianta: velmi rychlá chůze 2 min, běh 5 min, kombinaci opakujte 4x (doba tréninku 28 minut)
 • náročnější varianta: 40 min. souvislého běhu
Neděle
9. 10. 2016

Trénink: 4 kolečka rozklus, rozcvička a pak drilovací cvičení v rámci atletické abecedy. 2x60 m rovinka a vlastní trénink: intervalový trénink formou pyramidy. První skupinka 150-200-250-200-150 m. Druhá skupinka 100-150-200-150-100 m, pauza mezi úseky cca 3 min. Poté posilovakčy (prkno 3x20 s, výpady 3x10, 3x10 kliky a 3x10 tricepsové kliky na lavičce). Fotogalerie.

Po doběhu jsme se učili měřit tepovou frekvenci, což může být ukazatelem aktuálního stavu výkonnosti. Ihned po doběhu takovýchto úseků, pro které je typické vyšší intenzita by tepovka měla být v rozmezí 160-200 tepů za minutu. Podle rychlosti, jak se dokáže vrátit na cca základní hodnotu 120 tepů, lze usuzovat na míru kondice. Čím rychleji se dostanete na 120, tím jste na tom lépe. Je to jen hrubě odhadnutý údaj, přesné posouzení lze diagnostikovat na sportovní prohlídce, která je doporučována pro aktivní sportovce a to za účelem zdravotním (odhalení skrytých srdečních vad i za účelem sportovním: stanovení aerobních a anaerobních prahů. Posílám odkaz na pracoviště v Brně. Je to placená služba, ena se pohybuje kolem 1000-1500,- Kč. Případně se dotazujte na komplexní zátěžový test (spiroergometrie).

Dotazy v průběhu tréninku:

 • ponožky - krátké ne, raději delší - kvůli teplu na svaly, achilovky a kvůli mírnění otřesů způsobených během
 • oblečení - raději navrstvit 2-3 vrstvy funkčního oblečení, než jednu tlustou vrstvu. Jednak se lépe reguluje teplota odebráním jedné tenké vrstvy. Jednak kdo zkusil pohodlí a příjemnou stránku několikavrstveného funkčního oblečení, již nechce nikdy jinak!!! Navíc máte tímto způsobem zaručené typy na dárky na Vánoce od vašich nejbližších... Nechci dělat reklamu jedinému výrobci, já se v podzimních a zimních měsících tetelím při běhu v oblečení značky Icebreaker. Je to sice dražší záležitost, ale investice do sebe sama je ta správná investic :-) Pokud používáte jiné výrobce funkčního oblečení, také dobře.
 • Pokud během tréninku, ať už v neděli nebo v týdnu nebudete moci plnit obsah tréninku - jste unaveni, cítíte stará zranění, namožené svalstvo se stále ozývá atd., tak můžete zvolnit ve vašem úsilí. Zpomalit, dát si mezichůzi, prodloužit pauzu, ale nikdy nezastavit!!! Toto tvrzení má i filozofický přesah celého vašeho snažení!!! Nepřišli jste odpočívat, přišli jste bojovat sami se sebou, a jak já vím, ta líná bestie uprostřed mého já se stále snaží získat převahu. Tak ji to nedovolte... :-)

Heslo tréninku: Ještě 1000x a budete to umět... Takže ještě vlastně 998x a bude to vono...

Úterý
11. 10. 2016

R, R, R = rozklus, rocvičení, ABC a rovinky

 • lehčí varianta: 30 minutový spouvislý běh v terénu, můžete běh prokládat i rychlou chůzí dle vašich pocitů. TEMPO nastavit na úroveň, aby to byla souvisle uběhlá vzdálenost, zvolte trasu s měkkým povrchem (lesní cesta, polňačka, atletický ovál na Smíškové)
 • náročnější varianta: 50 min. souvislého běhu v kopcovitém terénu.

VŽDY DOBŘE VYPADAT? COŽ JE NEJTĚŽŠÍ = Kochejte se okolím a samozřejmě závistivými a obdivujícími pohledy kolemjdoucích. Když je budete předbíhat nebo běžet proti nim, narovnejte se, upravte na chvíli dech, usmívejte se a tvařte se radostně a vesele. Po půl minutě zas přejděte do svého zhrbeného transu!

Hezké trasy jsou po cestičkách v lesích pod rozhlednou. Nabíhat lze lesními cestami okolo areálu nemocnice, ať oběhnout nemocnici podél zdi zprava nebo zleva. Trénink lze alternativně uzpůsobit takto: do kopce chůze; na rovince, či mírném stoupání běh; při klesání pomalý běh (při běhu z kopce pozor na nebezpečí úrazu, zároveň se výrazně zapojují svaly na dolní části stehna a lýtka = dobré posilování)

Čtvrtek
13. 10. 2016
On ten běh je vlastně kolem a kolem strašně monotónní záležitost. Takže dnešní trénink je stejný jako v úterý 11. 10. 2016... Pořádná drsárna bude až v neděli, tak přijďte...
Neděle
16. 10. 2016

Fotogalerie. Trénink: 4 kolečka rozklus = cca 800 m, přesně 852 m, rozcvička a pak drilovací cvičení v rámci atletické abecedy, tentokráte ABC bokem. 2x60 m rovinka a vlastní trénink:

 • HIIT - high intensity interval training, přidávám odkaz na vysvětlení, co to je HIIT
 • sbírání víček, tzn. člunkový běh - 2x20 m ostře, pak odpočinek. Nejlépe odpozorováno z videogalerie.
 • alternativa předchozího, doplněná hodem kostky. Kolik padne teček na kostce, tolik víček bereš...

Posilování

 • prkno 3x20 s
 • výpady 3x10 - pozor na techniku provedení, koleno se nesmí dostat před patu
 • kliky 3x10, tricepsové kliky 3x10

Výklus 4 kola


Co s nataženým svalem? Ono natažení jako takové neexistuje, i ono natažení jsou trhlinky ve svalových snopcích, pokud jsou trhlinky malé, říkáme tomu "natažený sval". Pokud jsou trhlinky malé, zatáhnou se a vyléčí sami a to formou klidu v délce cca 1 týdne.

 • chladit nebo nahřívat? Ihned po zranění chladit, pokud místo se vytváří otok, což může trvat několik hodin. Až se otok přestává zvětšovat, lze nasadit "teplo". Masážní vana, nahřát svaly a např. drobnými masérským pohyby (vždy ženeme krev směrem k srdci-tedy při masáži předního stehenního svalu postupujeme od kolene ke kyčlím) svaly uvolňovat
 • protahovat, cvičit, zatěžovat? Minimální zátěž lze aplikovat, ale jen po první pocit bolesti, takže např. chůzi, resp. pomalý běh. Totéž platí s protahováním. Pomaličku, polehoučku, ale jen do náznaku bolesti. Pokud nevadí jízda na kole, lze jezdit.
 • potravinové doplňky, mastičky, krémy?
  • Nic se nepokazí pojídáním aminokyselin (arginin, lysin). Takže např. přípravek AMINO XXL od Nutrendu, resp. jinou alternativu. á bych koupil jakékoliv BCAA, cena takového průměrného balení je do 300,- Kč, což je přijatelné....
  • Potírat místo lze přípravky typu prontoflex, ibalgin-krém, fastungel, ale i kostivalovou masti.
  • Velmi drahé, ale docela účinné jsou enzymy (Wobenzym - největší balení 800 tablet cca 2500,- Kč). Vyzkoušel jsem a fungují...
 • co po vyléčení? Po ústupu bolesti věnovat větší pozornost rozcvičení, protažení, posílení. Lze nosit bandáže a možným důvodem je i jídelníček s pitným režimem. Tedy zajistit dostatečný přísun sacharidů a vody! Poté postupně navyšovat zátěž.
 • Pokud vše předchozí selže! Pak došlo k výraznější ruptuře svalů a je nutné vyhledat lékaře. Zde doporučujeme
  • supr zkušenost máme s MUDr. Romanem Januszem, tišnovák, ale ordinaci má v Brně, někdy ho nalákám, aby se podíval na náš trénink, aby věděl, do čeho jde :-), POZOR-nemá nasmlouvané všechny zdravotní pojišťovny, např. VZP.
  • v Tišnově ordinaci Petra Otiepky (www.otiepkaortoped.cz, POZOR-nemá nasmlouvané všechny zdravotní pojišťovny)

 • Mám v úmyslu si opět označkovat další vlnu běžců jednotným dresem neboli tričkem. Ukázky zatím vyrobených triček jsou zcela dole na této stránce s nápisy

  • rok 2013 "Běhám, mám na to",
  • rok 2014 #1 "Neutíkám, běhám",
  • rok 2014 #2 "Nikdy to nevzdám"
  • rok 2015 "Ještě běžím".
 • Termín podávání nových návrhů do 30.10. na email sebera@fsps.muni.cz, resp., na facebook; poté máme týden do 13.11. na hlasování a pak měsíc na realizaci.
 • délka nápisu stejná jak předchozí, tedy max 3 slova...

Úterý
18.10.2016

R, R, R
Lehčí varianta: 20-30 minutový běh (dle výkonnosti), můžete běh prokládat i rychlou chůzí dle vašich pocitů. TEMPO nastavit na úroveň, aby to byla souvisle uběhlá vzdálenost
Náročnější varianta: okruh začátek u parkoviště u nového hřbitova - po cyklostezce k Limově - tu oběhnout zprava, pokračovat cca 1 km a pak odbočit doprava přes pole do lesa (jezdí se tady Medkův memoriál na kole) a pak po lesní cestičce zpátky na parkoviště u hřbitova. Délky cca 5 km.

Čtvrtek
20.10.2016

R, R, R

 • Lehčí varianta: Rychlá chůze 2 min, běh 5 min, kombinaci opakujte 4x (doba tréninku 28 minut)
 • Náročnější varianta: cca 40 min. souvislého běhu v terénu pod rozhlednou (zde jsou možné další okruhy)
Neděle
23. 10. 2016

Trénink: 4 kolečka rozklus = cca 800 m, přesně 852 m, rozcvička a pak drilovací cvičení v rámci atletické abecedy, tentokráte ABC pozadu. 2x60 m rovinka a vlastní trénink:

 • 300-200-300-200, mezi úseky 200 m mezichůze
 • posilování
  • výpady 3x10 - pozor na techniku provedení, koleno se nesmí dostat před pat
  • kliky 3x10, tricepsové kliky 3x10

 

Úterý
25.10.2016

Nezapomeňte na rozcvičení a abecedu i při výběhu do terénu

R+R+R (rozklus 5 kol), ABC lifting, skiping, předkopávání, zakopávání a kotníkové odrazy

 • Lehčí varianta: 25 - 30 minut souvislého běhu
 • Náročnější varianta: zkuste vběhnout do kopců, třeba výběh na rozhlednu a lesními cestami domů. Ten výběh na rozhlednu se bude hodit. Beztak se tam brzo společně vydáme... :-) A na plnění úkolů na naučné stezce čas nebude!
Čtvrtek
27.10.2016

R+R+R (rozklus 5 kol), ABC lifting, skiping, předkopávání, zakopávání a kotníkové odrazy

 • lehčí varianta: 30 min. souvislého běhu.
 • náročnější varianta: souvislý 40-45 minutový běh
Neděle
30. 10. 2016

Běh na Babí lom součást seriálu Kuřimské běžecké ligy, prezentace a start: hřiště u kulturního domu v Kuřimi-Podlesí

 • délka 3,8 km, detail tratě: kopcovitý - přesně
 • prezentace 9:00-9:45 hod.
 • start 10.00 hod.
 • startovné 50 Kč
 • sraz v neděli 30. 10. 2016. v 9.00 hod. na hřišti u ZŠ Smíškova, prosím a děkuji přihlášivším se, že vezmou auto, přesuneme se do Kuřimi, rozcvičíme, odběhneme a valíme zpátky...

Bude to supr trénink, moc se těším...

Vítězství odvahy a síly ducha. Přesně takto zhodnotím účast 10 statečných žen + neméně statečných trenérů na kopcovitém výběhu v Kuřimi. Byl to test celistvosti a test dominance mozkových hemisfér. Čili klobouk dolů, že jste se odvážily hrdinského činu a postavily se na start závodu. A to je vždy nejtěžší. Průběh závodu hodnotit nebudu, byl to těžký terén, bitevní vřava, dav běžců, kteří dokáží hnát tělo ve vyšších obrátkách, než na které je zvyklé. A počítá se zapsaný čas. Nic víc, nic míň!. Výsledek není důležitý. Ale přesto musím některé zmínit. V kategorii žen do 34 se radostně rozzářil kukuč Martiny Kalinové, která skončila 2.! A překvapená byla zejména ona sama :-) Velmi dobré zlepšení oproti loňsku ukázala Lenka Sodomková a doběhla 5. A pak se seřadily ostatní běžkyně. Časy a umístění jsou k nahlédnutí zde. Dojemná fotografie Vašich předchůdců, kteří se uchytili a dnes běhají den co den, společně s adeptkami běžecké magie, je inspirující. Čili klobouk dolů, milé dámy, skládám pochvalu, že jste to daly... Více fotografií...


První absolventi našeho běžeckého kurzu (v oddílových dresech) a fragment stávající skupiny

Úterý
01. 11. 2016

Nezapomeňte na rozcvičení a abecedu i při výběhu do terénu!

R+R+R (rozklus 5 kol), ABC lifting, skiping, předkopávání, zakopávání a kotníkové odrazy
Lehčí varianta: 25 - 30 minut souvislého běhu
Náročnější varianta: trasa sokolského běhu Klucaninou, což je cca 6 km v trasách pod rozhlednou

Čtvrtek
03. 11. 2016
R+R+R (rozklus 5 kol), ABC lifting, skiping, předkopávání, zakopávání a kotníkové odrazy
lehčí varianta: 35 min. souvislého běhu.
náročnější varianta: souvislý 50-60 minutový běh.
Neděle
6. 11. 2016

heslo dne: "pneumatika a pytel" aneb kdo nezažije, neuvěří...

Výběr z hesel:

 • Ještě kousek, ještě krůček
 • Vítěz, překonal jsem se.
 • Překvap sám sebe
 • Řekli mi: běž!
 • Hlavně radostně
 • Dobře vypadat!
 • (Zepředu) doběhnu tě (zezadu) přidej
 • Běžím, věřím si
 • Běžím o život
 • Běžím, tedy jsem
 • (Zepředu) Teď běžím... (zezadu) pivo si dám potom
 • (Zepředu) Nezastavuj! (zezadu) Dáš to! Dáš to!
 • Vždycky je moc brzy přestat
 • Když nemůžu, přepnu na nesmrtelnost
 • Nemůžeš? Přidej.

FOTO a VIDEOGALERIE

Tak po dnešním dodatečném hlasováí vyhrálo jasně heslo

 • Nemůžeš? Přidej.

Takže otevírám druhé hlasování, velikost trička. Nápis bude na zádech.

Dnešní trénink: rozcvička s prvky dynamického strečinku, ABC, 4x60 m rovinky, někteří s pneumatikou.
Hlavní trénink: HIIT 30x (15 s běh - 15 s chůze).

Aplikace na

 • běhání s mobilem (např. Runkeeper, SportsTracker, Endmondo, aj.) záznam trasy s přepisem do mapových podkladů, souhrn tréninku: naběhané km, průměrné tempo a rychlost. Potřebujete mít jen GPS v mobilu, je možné ukládat tréninky do profilu (přes wifi nebo data)
 • měření intervalu HIIT s pípáním.

Starý rodinný recept supercloumák plná přírodních antibiotik a antiseptik pro běžce, co nemají čas a chuť se léčit standardními postupy a musí stále běhat...

 • Velkou cibuli nakrájet na kostičky, celá palička česneku nakrájet na malé kousky, lžička zázvoru, velká lžíce medu, mala štamprdla slivovice. Všechno hodit do misky, rozmixovat ručním mixérem, přes sítko propasírovat šťávu, tu užívat 2x denně velkou lžíci. Vydrží to na cca 3 dny.
Úterý
8. 11. 2016

Nezapomeňte na rozcvičení a abecedu i při výběhu do terénu!
Též nezapomeňte, že svatomartinská husa může být hodně těžká...
Mírně navyšujeme minutáž či kilometráž, podle toho, jak to berete.
R+R+R (rozklus 5 kol), ABC lifting, skiping, předkopávání, zakopávání a kotníkové odrazy

 • Lehčí varianta: 30 - 35 minut souvislého běhu. Výpady 3x10, kliky na lavičce (3x10), tricepsové kliky na lavičce 3x10
 • Náročnější varianta: 45-50 minut souvislého běhu. Výpady 3x10, kliky na lavičce (3x10), tricepsové kliky na lavičce 3x10
Čtvrtek
10. 11. 2016
5 km nebo 40 min. běh v kopcovitém terénu. Není nutné vydržet souvisle běžet, do kopce zařaďte rychlou chůzi, na rovince či cestě z kopce dolů běh
Neděle
13. 11. 2016
vyběhneme na rozhlednu !!! Případně pokud nemůžete přijít, tak vyběhnete v délce 30 min na cokoliv v Adršpašských skalách :-)
  Ahoj! Zdar! Čau!
Neděle
20. 11. 2016
Výběh na rozhlednu, fotogalerie.
Padla první psychická bariéra, že se nedá vyběhnout na rozhlednu! Ale jasně, že se dá. Od teď už jen vesele, radostně a rychleji než v neděli.
Úterý
22. 11. 2016

Nepřehánějte to, jděte jen napsaný trénink :-)

 • Lehčí varianta: 30 - 35 minut souvislého běhu. Výpady 3x10, kliky na lavičce (3x10), tricepsové kliky na lavičce 3x10
 • Náročnější varianta: 45-50 minut souvislého běhu. Výpady 3x10, kliky na lavičce (3x10), tricepsové kliky na lavičce 3x10
Čtvrtek
24. 11. 2016

HIIT: vzpomínáte, jak jste běhali na pískání? 30x (15 s běh - 15 s chůze). Dohromady tedy 15 min práce. Aplikace k instalaci na chytrý mobil se jmenuje např. Hit Interval Training. Takže stáhnout, spustit repráky a běhat na pískání z mobilu...

Pokud nestáhnete aplikaci na mobil, pak rovinka běh, zatáčka chůze a celkem uběhnout 15 kol, což jsou 3 km. Neboli 30x rovinka s 30x chůze v zatáčce.

Neděle
27. 11. 2016

Sraz v Lomničce před Sokolovnou. V 9.30 hod. vyběhneme a oběhneme celou trasu silvestrovského běhu. Pokud by někdo chtěl pomoci na trase, má povoleno mít v Železném (což je na 3,5 km z 6 km) přistaveno auto, které ho stáhne zpátky do Lomničky! FOTKY

Mapový podklad, včetně výškového profilu.

Úterý
29. 11. 2016

Lehce sněží, to budou krásné a romantické výběhy... Jo!!!

 • Lehčí varianta: 30 - 35 minut souvislého běhu. Výpady 3x10, kliky na lavičce (3x10), tricepsové kliky na lavičce 3x10
 • Náročnější varianta: 45-50 minut souvislého běhu. Výpady 3x10, kliky na lavičce (3x10), tricepsové kliky na lavičce 3x10
Čtvrtek
1. 12. 2016

HIIT: vzpomínáte, jak jste běhali na pískání? 30x (15 s běh - 15 s chůze). Dohromady tedy 15 min práce. Předtím rozklus, rozcvička , ABC. Poté posilování...

Pokud nestáhnete aplikaci na mobil, pak rovinka běh, zatáčka chůze a celkem uběhnout 15 kol, což jsou 3 km. Neboli 30x rovinka s 30x chůze v zatáčce.

Neděle
4. 12. 2016

trénink na hřišti Smíškova ve standardním čase 9.30 hod.

Rozklus 1 km. R, R, R: 3x300 m, 4x200 m. Pauza mezichůze 200 m. Výklus 1 km.

6. 12. 2016
 • Lehčí varianta: 30 - 35 minut souvislého běhu. Výpady 3x10, kliky na lavičce (3x10), tricepsové kliky na lavičce 3x10
 • Náročnější varianta: 45-50 minut souvislého běhu. Výpady 3x10, kliky na lavičce (3x10), tricepsové kliky na lavičce 3x10
8. 12. 2016
 • Lehčí varianta: 30 - 35 minut souvislého běhu. Výpady 3x10, kliky na lavičce (3x10), tricepsové kliky na lavičce 3x10
 • Náročnější varianta: 45-50 minut souvislého běhu. Výpady 3x10, kliky na lavičce (3x10), tricepsové kliky na lavičce 3x10
Neděle
11. 12. 2016
Okruh letního závodu Běh Klucaninou, který pořádá Sokol Tišnov, jedinou změnou bude start a to z hřiště Smíškova.
Poběžíme společně, ve dvou skupinách. Délka cca 6,5 km. Mapový podklad.
13. 12. 2016

Pojďme zase dát nějaké úseky, těch výběhů bylo, je a bude. Pořádnej bourák se pozná podle toho, že na tréninku pokládá 300-ky a 400-ky.

 • Lehčí varianta: 1,5 km rozklus, 5x60 m rovinky, 5x30 ABC, 5x300 (100 m meziklus), 2 km výklus
 • Náročnější varianta: 1,5 km rozklus, 5x60 m rovinky, 5x30 ABC, 8x300 (100 m meziklus),  2 km výklus
15. 12. 2016
 • Lehčí varianta: 30 - 35 minut souvislého běhu. Výpady 3x10, kliky na lavičce (3x10), tricepsové kliky na lavičce 3x10
 • Náročnější varianta: 45-50 minut souvislého běhu. Výpady 3x10, kliky na lavičce (3x10), tricepsové kliky na lavičce 3x10
Neděle
18. 12. 2016
PŘEKVAPENÍ :-)
20. 12. 2016

Zkuste někde najít svůj první běžecký výkon ze začátku října. Najít trasu a čas, který jste zaběhli na počátku svého snažení. A teď se tam vraťte, zopakujte onu vzdálenost, ale pořádně to osolte. Dejte to naplno, do mrtva i za cenu, že to nedoběhnete, že zkolabujete, že budete plivat krev a pot, nechte rozparádit všechny emoce, co máte...

A pak ten čas změřte a podělte se, zda došlo ke zlepšení...

22. 12. 2016

40 min souvislého běhu...

Poté besídka ve Sklepě od 19.30 hod., neboli jedna z posledních příprav... Zejména ta ideomotorická...

Neděle
25. 12. 2016
Svátek vánoční, proto navrhuji tu nejkratší variantu, neboli 15 min. práce: HIIT 30x (15 s běh - 15 s chůze)

Úterý
27. 12. 2016

40 min souvislého běhu... Veselého, radostného!

 

14 důvodů, proč nikdy nezačít běhat

videozpověď závislého běžce - bohužel, až na konci naší skupinové terapie přicházím se šokující pravdou...

 

Sobota
31. 12. 2016

Silvestrovský běh v Lomničce

 • pokud můžete zajistěte fotografy či kameramany z řad rodiny, známých, budu rád. Tato situace se již totiž nikdy nebude opakovat!
 • 13.20 hod. sraz v sokolovně v Lomničce. POZOR BUDE FRONTA PŘI REGISTRACI !!!
 • 13.45 hod. společné rozcvičení
 • 13.55 hod. společná fotografie v nových tričkách - pokud někteří víte, že nepoběžíte, ale budete moci přijít, přijďte.
 • 13.56 hod. sborové přeříkání hesel:
  • V mysli vlast, v srdci smělost, v pažích sílu
  • Jedinec nic, celek vše
  • Tužme se
  • Ni sláva, ni zisk
  • Věčný ruch, věčná nespokojenost
  • Tam svět se hne, kam síla se napře
  • Zhynul, však odvážil se velikého činu...
  • Jdi do boje vesele, neboť mrtví, kteří se nesmějí, jsou oškliví...
  • Příští stanice je peklo, i když slíbený byl ráj
  • Nikdy to nevzdám !
  • Zaber !
  • Ještě běžím !
  • Nemůžeš? Přidej!
 • 14.00 hod. start
 • 15.00 hod. focení č. 2
31. 12. 2016

Zpráva o vlastním závode - Silvestrovský běh v Lomničce
Fotky - Drlík, Sebera

 

Kontakty

jméno

příjmení

mobil

email

trenérská licence
Martin Sebera 608 080 590 martin.sebera@email.cz trenér atletiky 1. třídy
Tereza Součková 775 071 301 danter@centrum.cz trenér atletiky 3. třídy
Veronika Patzelová 732 578 615 verpac@seznam.cz  

 

Jméno

Příjmení

Email

Marie

Baláková

marie.balakova@seznam.cz

Romana

Borosová

romanabenesova@email.cz

Aleš Drlík alesdrlik@seznam.cz
Václav Drhlík drhlikovi@volny.cz

Marek

Hamerník

hamernikmarek@seznam.cz

Ludmila

Homoláčová

ludmilahomolacova@seznam.cz

Marcela

Horká

marcela.horka1@gmail.com

Hana

Hrabcová

hankazemanova1515@seznam.cz

Miroslava

Jurčáková

miroslava.jurcakova@seznam.cz

Luboš

Kala

kala.lubos@seznam.cz

Martina Kalinová kykry@seznam.cz

Eva

Kalová

evikalova@seznam.cz

Soňa

Kappelová

drevokocka@seznam.cz

Edita

Kellnerová

edit.ke@volny.cz

Alena

Kincová

alena.kincova@susjmk.cz

Andrea

Kafková

andy851@seznam.cz

Michaela

Kundratová

michaela.vejrostova@seznam.cz

Martina

Mrkvičková

martinamrkvickova@gmail.com

Věra

Nováková

v.novakova@ladinn.cz

Martina

Ochotná

martina.ochotna@seznam.cz

Dagmar

Pacher

pacher.d@seznam.cz

Michaela

Pařilová

misa.parilova@centrum.cz

Květa

Pokorná

pokorna.kveta@centrum.cz

Petr Pokorný pokorny.petr@volny.cz
Kateřina Slaninová katysl@email.cz

Lenka

Sodomková

lenka.sodomkova@email.cz

Květa

Šteyerová

kveta.steyerova@centrum.cz

Sylva

Veselá

sylva.schovankova@volny.cz

Dagmar

Viačková

dagmarviackova@atlas.cz

Michaela Vršková michaela.vrskova@seznam.cz
    ev.vide@centrum.cz