Atletika hravě pro celou rodinu

Český atletický svaz ve spolupráci s Českou spořitelnou připravil nový projekt s názvem
ATLETIKA HRAVĚ PRO CELOU RODINU.

 

Po úspěšných projektech ATLETIKA PRO DĚTI a ATLETIKA PRO DĚTI DO ŠKOL se snažíme rozšířit působnost základní atletiky mezi RODIČE dětí. Rodina může totiž sehrát významnou úlohu při utváření vztahu dětí k pohybovým aktivitám v rámci volnočasových aktivit. Rodinní příslušníci, zejména rodiče, ale i prarodiče, mají tak možnost utvářet a formovat pohybové základy svého potomka. Mezi pohybový základ lze zařadit chůzi, běh, skok a hod.

CÍLEM projektu je zvýšit pohybovou gramotnost u dětí, ale i u Vás, rodičů. Správným a pravidelným pohybem totiž můžeme příznivě působit na kvalitu našeho života, ale také na utužení mezilidských vztahů v rodině, která bude spolu trávit i více času- a to aktivně, sportem.

ATLETIKA je ideálním základem pro všechny ostatní sporty. Společné sportování tak můžete provozovat a pobavit se s ním kdekoliv: na zahradě, na hřišti, na louce, v lese. Tedy všude tam, kde trávíte SPOLEČNÝ RODINNÝ ČAS.

Vyčleňte si pravidelně chvilku pro SPOLEČNOU RADOST Z POHYBU a naučte děti trávit volný čas s Vámi, rodiči, aktivně a zábavně. Vždy by nám mělo jít o radost z provedeného pohybu a z překonání sebe sama!

ÚKOLEM je

  • účast na 3 společných trénincích rodičů s dětmi (ideálně 1x trénink zima 2023, 1x trénink jaro 2024, další dle výběru) a
  • účast na sportovním rodinném odpoledni (závody pro zúčastněné děti a jejich rodiče)

Poznámka: jako rodina se považuje 2x dospělá osoba + max. 3 děti (může být i neúplná rodina 1+1 nebo naopak 1 rodič + 2 děti a různě)

  • každá rodina JEDEN VAK (součástí vaku je atletický zápisník, brožurka pro rozcvičení a rodinné hry s popisy disciplín, pexeso, omalovánku a náramky na ruce)
  • rodiče obdrží zápisník, do kterého si celý rok (odevzdání konec září 2024) budou zapisovat svoje sportovní rodinné aktivity (společné sportování, sportování dětí, rodinné výlety, apod.).

Elektronická PŘIHLÁŠKA do projektu „Atletika hravě pro celou rodinu“

Zveřejnit odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *