Nejlepší sportovci města Tišnova za rok 2018

V pondělí 8. dubna byli v sále Kina Svratka oceněni nejlepší sportovci města Tišnova za rok 2018. V téměř zaplněném kině skvěle moderoval Petr Zakopal, ceny svižně předávali tišnovští místostarostové Martin Sebera a Václav Šikula spolu s hlavním hostem – Branislavem Gabo Adamcem, horolezcem, skialpinistou a horským vůdcem (jinak také Tišnovákem z „Riegrovky“). Sponzorem akce a předávání cen byla stejně jako loni společnost VITAR (www.vitar.cz).

Za atlety byli nominováni:

  1. Hana Blažková. Starší žákyně. V letošní sezóně 2018 po přechodu do kategorie staršího žactva si přivezla stříbro z MMaS a na MČR se opět dostala do finále! Vítězství v evropském mítinku European Kids Athletics Games vyhrála v konkurenci atletů ze 16 států nejkratší 60 m sprint. V roce 2019 vyhrála halové MČR a je tak nejrychlejší žákovskou sprinterkou ČR 2019. V nejkratších sprintech (60 m, 60 m př., 100 m, 150 m a 200 m) posunula oddílové rekordy.
  2. tým Rolling Women (Daniela Vojtová, Kateřina Smetanová, Jindřiška Vrzalová). Běh je aktuálně celospolečenský fenomén, každý víkend je v termínové listině nabídka desítek závodů a to přes celý rok. Závody bývají rozděleny na věkové kategorie, časté jsou závody štafet. V kategorii MASTERS se tým Rolling Women prezentuje na závodech regionálního výzkumu, kde získává již několik let pravidelně medaile. Jedná se o závody: Kuřimská běžecká liga, Brněnský běžecký pohár, No Men Run, Boskovické běhy, Blanenská desítka a další včetně charitativního závodu You Dream We Run v Blansku. Dámy nechybí ani na závodech v Tišnově: Běh Klucaninou, Silvestrovský běh v Lomničce. Živoucí stříbro atletického klubu, svou vitalitou, sveřepostí a tvrdohlavostí jsou příkladem všem, kteří by chtěli začít s během. Dámy zároveň pomáhají při organizaci všech akcí AK Tišnov – atletické čtyřboje, Běh pro zdraví, Běh tišnovskými uličkami v roli rozhodčích.
  3. Martin Novotný. Zakládající člen Atletického klubu AK Tišnov (rok 2002), v minulosti závodník (oštěp 52,53 m a 400 m 53,43 s), nyní aktivní trenér mládeže. Původem házenkář, současně i trenér házené Královo Pole Brno. Absolvent Fakulty sportovních studií Masarykovy univerzity, obor učitelství TV, nyní učitel TV na Gymnáziu Tišnov. Spolehlivý a obětavý trenér a rozhodčí na všech atletických závodech pořádaných AK Tišnov.

 

Zveřejnit odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *